Mgr. Kateřina Holubová
katerina.holubova@ff.cuni.cz
Vystudovala jsem ergoterapii/fyzioterapii na 1. LF UK, jednooborovou psychologii a češtinu v komunikaci neslyšících (dnes Jazyky a komunikace neslyšících) – lingvistický modul na FF UK. V ergoterapii jsem se specializovala na diagnostiku a neurorehabilitaci u pacientů po získaném poškození mozku, na psychogenní poruchy hybnosti a terapii prostřednictvím virtuální reality. V současné době kromě Centra Paluba na FF UK pracuji i v Centru Carolina jako koordinátorka podpory pro neslyšící a nedoslýchavé studenty Univerzity Karlovy (NaNUK). Mimo UK pracuji několik hodin týdně též jako psycholog SPC a ve výzkumné skupině v Amsterdamu jako neurolingvista-diagnostik, kde se v rámci doktorátu věnuji jazykovým poruchám v mluvených a znakových jazycích.
PhDr. David Čáp, Ph.D.
david.cap@ff.cuni.cz
Vystudoval jsem speciální pedagogiku na PedF UK a následně psychologii na FF UK. Pracoval jsem ve středisku výchovné péče s dětmi s problematickým chováním a jejich rodinami, ale mám i zkušenost s prací s lidmi bez přístřeší a nezletilými cizinci bez doprovodu. Doktorské studium jsem absolvoval na katedře psychologie FF UK. Zároveň od roku 2013 poskytuji podporu studentům se specifickými potřebami na FF UK. Mimo univerzitu poskytuji psychologické poradenství v soukromé praxi a vedu programy zvládání vzteku pro původce domácího násilí.
Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D.
veronika.sporclova@ff.cuni.cz
V rámci magisterského studia jsem vystudovala jednooborovou psychologii na FF UK, kde jsem také získala doktorát z klinické psychologie. Zabývám se převážně dětskou psychologií. V NAUTIS pracuji od roku 2005, z toho déle než deset let se věnuji psychodiagnostice dětí a dospívajících, u kterých je podezření na poruchu z okruhu autistického spektra. Působím také jako školní psycholog a vedoucí školního poradenského pracoviště na běžné ZŠ v blízkosti Prahy. Své zkušenosti a vědomosti se snažím předávat i studentům jednooborové psychologie Filozofické fakulty na Univerzitě Karlově.