AKTUALITY (archiv)

Měsíc pro fakultu – přístupnost

22. 1. 2024

Programy v rámci Měsíce pro fakultu se budou konat na nám. Jana Palacha, v Hybernské, příp. na jiných místech.

Informace pro studující a zaměstnance se specifickými potřebami (vč. aktuálně zraněných) naleznete na této stránce (odkaz níže nebo kliknutím na fotografii).

Aktualizované informace budou též ve stories Instagramu a Facebooku Centra Paluba.

Zjistit více informací >>

Pootevření fakulty: informace pro studující a zaměstnance se specifickými potřebami (vč. aktuálně zraněných)

20. 1. 2024

Aktualizace: Ve 12:00 bude přednesena autorská báseň v ČZJ.

V textu upraveny vstupy do budovy.

Na web byly přidány informace o umístění lyžin pro vjezd do mobilních místností, existenci indukční smyčky v posluchárně, možnosti asistence-doprovodu atd.

Aktuální informace z místa naleznete zítra ve stories Instagramu a Facebooku Centra Paluba.

Zjistit informace o (bez)bariérovosti >>

Simultánní přepis na debatě v rámci Palachova týdne

17.1.2024

Na dnešní druhou debatu (od 18 hod.), která se koná v rámci Palachova týdne (info), byl též zajištěn simultánní přepis mluvené řeči do textu. K dispozici budou tři tablety. Kdokoli byste potřeboval, neváhejte si vzít.

Z debaty bude vytvořen záznam, který bude otitulkován. Můžeme ho také doplnit překladem do českého znakového jazyka. V případě zájmu pište na katerina.holubova@ff.cuni.cz

Pokud byste měli dotazy ohledně parkování, bezbariérovosti, možnosti doprovodu atd., pište, prosím, na katerina.holubova@ff.cuni.cz, v akutních případech můžete psát i na WhatsApp 732 93 60 70.

Pietní průvod a objetí Fildy: prostor pro SSP

4. 1. 2024

Na úvodním setkání na Ovocném trhu (před Stavovským divadlem) bude vyčleněn prostor pro studenty se specifickými potřebami.

V prostoru bude též přítomen tlumočník do ČZJ a přepisovatel (k dispozici bude pět tabletů).

V případě potřeby vám také budou k dispozici asistenti, kteří vás mohou doprovodit k budově FF UK, kde se bude konat další část programu (objetí fakulty, zapálení ohně…).

Psychologická pomoc: informace pro studenty a zaměstnance se specifickými potřebami

23.12.2023 (aktualizováno 29. 12. 2023)

Na webu FF UK byl zveřejněn text k psychologické pomoci (odkaz v textu). Zde naleznete doplňující informace určené vám, studentům a zaměstnancům se specifickými potřebami (zejm. neslyšícím, nedoslýchavým a s PAS). Text i kontakty jsou pravidelně aktualizovány.

článek >>

Sobotní zádušní mše a bezbariérovost

22.12.2023

Na sobotní zádušní mši v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha je zajištěno tlumočení z/do ČZJ a simultánní přepis (k dispozici budou tablety).

Budova je bezbariérová (kovové rampy před katedrálou), další informace a fotografie jsou zde: odkaz.

V případě potřeby (další informace, zajištění dalších služeb, přístupu do budovy, zajištění předních míst, zapůjčení techniky atd.) prosím kontaktujte vedoucí Centra Paluba (katerina.holubova@ff.cuni.cz; WhatsApp: 732 93 60 70).